Witaj we wsi Korzeńsko

Witamy w Korzeńsku

Sołectwo Korzeńsko leży nad rzeką Orla w północnej części Gminy Żmigród,w powiecie trzebnickim, w odległości ok. 60 km od Wrocławia. Miejscowość posiada 15 ulic i liczy ponad 900 mieszkańców. Wieś Korzeńsko uczestniczy w konkursie na Najaktywniejsze Sołectwo w Dolinie Baryczy organizowanym przez LGD Partnerstwo dla Doliny Baryczy.

Estetyka i bezpieczeństwo

Udział w Konkursie na „Najaktywniejsze Sołectwo Doliny Baryczy” zmobilizował lokalną społeczność do podjęcia działań poprawiających wygląd wsi i bezpieczeństwo jej mieszkańców.

Dorośli - dzieciom

W Korzeńsku jest ok. 130 dzieci w wieku "placu zabaw", dlatego stale istnieje potrzeba troszczenia się o atrakcyjne  zabezpieczeniu czasu wolnego dzieci i młodzieży.

Klub Seniora

W Korzeńsku mieszka ok. 70 osób starszych i z tego tytułu dobrze funkcjonuje Klub Seniora, Koło Gospodyń Wiejskich oraz istnieje „Kapela Dyszel”.

Zakłady pracy

W przeszłości wioska Korzeńsko miała charakter typowo rolniczy. Obecnie gospodarstw pozostało niewiele, za to funkcjonuje kilka małych zakładów pracy.

Korzeńsko - Twoje miejsce

By móc sięgać po środki z zewnątrz na promowanie teraźniejszości, odtwarzanie przeszłości i tworzenie przyszłości, mieszkańcy Korzeńska powołali stowarzyszenie „Ekologiczna Wieś”.

Wiejska infrastruktura

Korzeńsko posiada podstawowe instytucje życia społecznego: nową szkołę, remizę OSP, ośrodek zdrowia, dom kultury, dworzec kolejowy, pocztę i kościoły. Pięć miejscowych zakładów pracy, to: Zakład Produkcji Mebli, Tartak, Zakład Produkcji Opakowań, Zakład Wyrobów Cukierniczych oraz szkółka Anlas.

Urok starych fotografii

Zachowało się kilka przedwojennych pocztówek i fotografii obrazujących dawne Korzeńsko i jego mieszkańców. Fotografie pochodzą z prywatnych zbiorów, w tym od pana Reinholda Menge z Niemiec.
min

Korzeńsko: Andrzejki 2013

W każdym chyba człowieku jest ciekawość przyszłości - swojej i najbliższych.
Wróżki i wróżby towarzyszyły ludziom od najdawniejszych czasów. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Tradycyjnie w Andrzejki wykonywane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki związków damsko-męskich. Najbardziej popularną wróżbą andrezejkową jest wylewanie wosku na zimną wodę przez klucz — na podstawie kształtu zastygłego wosku lub rzucanego przez niego cienia wróżono o przyszłym ukochanym,
min

Korzeńsko: Kościół w wersji audio

Nie musisz już wertować drukowanych przewodników. Nie musisz już wyszukiwać informacji w Internecie lub pytać przypadkowo spotkanych osób. Wszystkiego o naszym zabytkowym kościele dowiesz się z Mobilnego Przewodnika.

 
ico